אודות אייל מסיקה

אודות אייל מסיקה

אייל מסיקה נולד בישראל בשנת 1969.

בתום שירותו הצבאי כלוחם בצה"ל בשנת 1991, בגיל 21, החליט בעקבות ביקור באפריקה להתיישב בלאגוס, ניגריה.

אחת עשרה שנים לאחר מכן, בשנת 2002 העתיק את מקום מגוריו, מרכז חייו ועסקיו מלאגוס לעיר הבירה אבוג'ה, בה מתגורר עד היום למעשה.

הדרך להצלחה

הקריירה המקצועית של אייל מסיקה ודרכו בעולם העסקים בניגריה החלה בענף הבנייה והתשתיות. בין השנים 1991 – 1994 מילא שורת תפקידי מפתח בחברות ניגריות מובילות בתחומי האדמיניסטרציה, הלוגיסטיקה והרכש.

בשנת 1994, באמצעות כישורי ניהול מוכחים, חוש עסקי חד, ידע מקצועי וניסיון צבאי בלחימה ואבטחה, החליט מסיקה לצאת לדרך עצמאית וייסד את חברת EMI Systems Limited – חברת אבטחה פרטית הפועלת בניגריה ובגאנה.

צמיחתה של EMI Systems לאורך השנים ומעמדה כחברה המובילה בתחום האבטחה בניגריה ובגאנה הושגו תודות למעורבותו האישית של אייל מסיקה בניהולה ותפעולה. למן היווסדה פועל מסיקה בהתמדה, בנחישות, ובמקצועיות חסרת פשרות ומשקיע זמן, משאבים ועבודה יסודית בפיתוח שירותיה ובהפיכתה לחוד החנית בתחומה.

כמייסד, בעלים ומנכ"ל EMI Systems ממשיך מסיקה להרחיב את תחומי ההתמחות של החברה, לשכלל את הפתרונות שהיא מציעה ולהוביל אותה למחוזות חדשים של הצלחה.

התגייסות למען הקהילה


לצד ניהולה של EMI Systems, אייל מסיקה מקפיד להשקיע גם בתרומה לחברה ולוקח חלק בעשייה ברוכה ומגוונת למען הקהילה.

לתפיסתו, בטחון בר-קיימא לטווח הארוך מושג באמצעים החורגים ממערכות אבטחה מתקדמות ומשוכללות ככל שיהיו, ושורשיו נטועים למעשה בחברה משגשגת ובריאה המתפקדת היטב. זהו סוג הביטחון שאייל מסיקה ו- EMI Systems שואפים לקדם.

בשנת 2007, יחד עם אחיו, ייסד את "קרן האחים מסיקה" – "The Mesika Brothers Foundation"– ארגון פילנתרופי ללא כוונות רווח המספק תמיכה כלכלית, חינוכית ומקצועית לשכבות חברתיות נזקקות ברחבי ניגריה.

הקרן, הפועלת בחסות EMI Systems, תומכת בתינוקות וילדים במצוקה, ומפעילה תכניות חברתיות להעצמת בני נוער מקומיים ולעידוד מנהיגות ויזמות צעירה.

כישראלי החי הרחק ממולדתו כבר שנים רבות, אייל מסיקה מייחס חשיבות עליונה להעשרת חיי הקהילה הישראלית-יהודית בניגריה, ולהידוק יחסיה עם הקהילה המקומית. הוא פועל, בין היתר, בשיתוף פעולה עם בית חב"ד ניגריה על מנת לספק מענה לצרכים הקהילתיים של ישראלים המתגוררים או מבקרים במדינה ועל מנת לחזק את הקשר של הקהילה עם ישראל.

Summary
Photo ofאייל מסיקה
Name
אייל מסיקה
Website
Job Title
מייסת ומנכ''ל של EMI Systems Limited
Company
EMI Systems Limited
Address
58 Lobito Crescent Wuse II,
Abuja, Nigeria,